Karštu oru „iPhone“ nuolat perkaista. Ką daryti, kad to išvengti?

Tropiniai karščiai po savaitės ir vėl bus Lietuvoje. Tokiu laikotarpiu nelengva ne tik žmonėms, bet ir elektronikai bei mobiliesiems telefonams.
Norėčiau pasidalinti patarimais dėl saugaus išmaniųjų telefonų naudojimo karšto oro sąlygomis:
1. Kraudami  įrenginį visada stebėkite ar jis neįkaito.
2. Kraukite telefono akumuliatorių ne daugiau kaip 90% bei stenkitės nenaudoti neišbandytų įkroviklių: karštyje jie patenka į didelės rizikos grupę.
3. Įkrovimo metu reikia duoti prietaisui “vietos” aušinimui: išimame jį iš maišelių, dėklų, kišenių. Jei įmanoma palikite įrenginį pavėsyje įkrovimo metu.
4. „Greito įkrovimo“ režimą stenkitės naudoti su pertraukomis, ne ilgiau kaip po 10–15 minučių. Daugelis išmaniųjų telefonų turi tokį režimą, tačiau jūs turite suprasti, kad tai reiškia akumuliatoriaus, laido ir pačio įkroviklio energijos itin didelę apkrovą.
5. Slėpkite įrenginius nuo tiesioginių saulės spindulių. Nepalikite mobiliųjų įrenginių ant palangių, pritvirtintų ant dviračio ar automobilyje. Kai kurių elementų temperatūra automobilio salone gali siekti 60–90 laipsnių šilumos.
6. Nepalikite šalia įrenginių, kurie skleidžia šilumą (mikrobangų krosnelės, automobilių skydai, šildytuvai ir t.t).


7. Įrenginiui perkaitus, kuo greičiau pasistenkite jį atvesinti: atjunkite jį nuo įkroviklio, išjunkite, padėkite šešėlyje, vėdinamoje vietoje, pašalinkite priedus, kurie blogai praleidžia šilumą (plastikinius gaubtus ir dangtelius)
8. Negalima vėsinti staigiais temperatūros svyravimais (šaldikliu, ledu). Staigūs temperatūros pokyčiai gali sukelti mechaninę elektroninės grandinės elementų arba akumuliatoriaus gedimą ir galiausiai sukelti pažeidimus kitiems prietaiso komponentams.
9. Atkreipkite dėmesį į pranešimus telefono ekrane apie įkrovimo klaidas, pvz. per didelė temperatūra (kai kurie įrenginiai turi tokią funkciją).
10. Atkreipiame dėmesį į neįprastą išmaniojo telefono veikimą kartu su padidėjusia korpuso temperatūra. Dažniausiai tai OS sulėtėjimas, stabiliai prieš tai veikiančių programų staigus automatiniai išjungimai, ekrano pritemdymas ir pan.
11. Stenkitės  apriboti telefono energijos suvartojimą. Ilgas tefono naudojimas karštu paros metu prišildo prietaiso korpusą ne mažiau, kai kraunate prietaisą. Ką mes turime daryti, norint to išvengti:

sumažinti ekrano ryškumą;
▪ vengti ilgų skambučių;
▪ vengti facebook “skrolinimu, ilgesnių nei 15–20 minučių (pvz. filmų, muzikos, garso ir vaizdo konferencijų).

12. Šie prietaisai yra laikomi labiausiai rizikingais:

neoriginalus aksesuarai;
▪ senos baterijos (senesnės nei 1.5-2 metų);
▪ telefonas, kurio baterija buvo neseniai pakeista;
▪ nežinomos kilmės telefonas, kuris ką tik pateko į jūsų rankas,
▪ naujas telefonas iš dėžutės (iPhone, Samsung ir kt.)

13. Ypatingo dėmesio reikalaujantys ženklai, kai būtina skubiai atvėsinti prietaisą arba jau parodyti jį specialistui atlikti diagnostiką:
▪ kai kurie prietaiso elementai yra įkaitę (pvz. įkroviklis);
▪ prietaisas rodo įkrovimo klaidas, skleidžia garsinį pavojaus signalą, savaime išsijungia, persikrauna;
▪ ilgai neatvėsta;
▪ korpuso/dangčio deformacija dėl akumuliatoriaus dydžio padidėjimo/išsipūtimo.

Pabandykite laikyti savo išmanųjį telefoną vėsioje vietoje ir karštu paros metu ilgai jo nenaudokite arba tai daryti intervalais.
Jeigu telefonas kaista dėl neaiškių jums priežasčių, kreipkitės į https://www.cantstop.lt/ taisyklą, kuri sutvarkys perkaitusį įrenginį jūsų nurodytoje vietoje vos per 15 min.